Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach to najstarszy park miniatur w Polsce, powstały już w 1998 roku. Skansen obejmuje kilkadziesiąt znanych i mniej znanych budowli z terenu Szlaku Piastowskiego oraz całej Wielkopolski. Znajduje się przy głównej drodze nr 5 prowadzącej z Poznania do Gniezna.

Miniatury w Skansenie w Pobiedziskach są wykonane w skali 1:20 z trwałych materiałów. Co ciekawe, niektóre fragmenty są realizowane z materiałów identycznych jak w przypadku obiektów oryginalnych.

W Skansenie prezentowane są m.in: Stary Rynek w Poznaniu, Pałac w RogalinieKatedra w GnieźnieZamek w KórnikuPałac w Antoninie czy Biskupin. Na terenie Skansenu Miniatur latem udostępniona jest zwiedzającym miniatura "Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach".

Za Skansenem powstał niedawno kolejny park rozrywki, unikatowy w swej formie, to zrekonstruowany, drewniany gród wczesnopiastowski z wystawą machin oblężniczych. Nosi nazwę Gród Pobiedziska.

ul. Fabryczna 100, Pobiedziska
tel. 579-665-665
miniatury@osir.pobiedziska.pl
www.pobiedziska.pl/turysci/skansen-miniatur
Godziny zwiedzania: IV-X 9.00-18.00, XI-III 9.00-16.00